55. zasadnutie Medzinárodného výboru pre legálnu metrológiu (CIML)

Medzinárodný výbor pre legálnu metrológiu (CIML) je riadiacim výborom Medzinárodnej organizácie pre legálnu metrológiu (OIML), ktorý sa každoročne schádza, aby prerokoval technický pokrok a príslušné administratívne postupy v oblasti legálnej metrológie. Výbor sa skladá z delegátov členských štátov. 

Vzhľadom na momentálnu situáciu ohľadne pandémie nového koronavírusu sa tohtoročné 55. zasadnutie CIML prvýkrát v histórii uskutočnilo online. Zúčastnilo sa ho 52 delegácií s oprávnením hlasovať za svoju krajinu. Na podujatí bolo dokopy zaregistrovaných takmer 220 delegátov, pričom sa ho zúčastnili tiež hostia – zástupcovia spolupracujúcich organizácií – BIPM, CECIP atď. Za Slovenskú republiku sa zasadnutia zúčastnil náš bývalý kolega, a momentálne podpredseda Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR a člen CIML, Ing. Tomáš Peták, PhD. a Ing. Tomáš Miřetinský. 

Výsledkom 3 dni trvajúceho zasadnutia je 33 uznesení, ktoré prijali zúčastnení delegáti. Uznesenia sú sprístupnené s nasledujúcom odkaze TU.

Späť

Používaním stránok prevádzkovaných SLM súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby


Viac info